vlídné stránky

" Cesta je důležitější než její cíl" stará čínská moudrost S láskou a poděkováním všem, kteří ušli velký kus této cesty přede mnou, s vděčností těm, kteří mě provázejí a s očekáváním těch, kteří na mne čekají za dalším vrcholkem, další křižovatkou.....

2.princip

KALA

Neexistují žádná omezení.

Svůj život si můžeme představit jako hrací desku dámy, s bílými a černými políčky a s čtyřmi řadami pěšců, kterými můžeme pohybovat podle pravidel, brát soupeřovy figurky, měnit je na dámu, která se může pohybovat více směry. Nic na světě nám nebrání v tom, abychom proměnili pěšce za dámu hned prvním tahem, nic na světě nám nebrání, abychom mrštili figurkami do kouta, ale hráli bychom pak dámu???? (Spíše by šlo o hru bez pravidel)

Pokud použijeme stejnou hrací desku. ale vyměníme figurky, (změníme myšlení), můžeme hrát šachy, hru, která má také svá omezení, ale počet různých kombinací je takový, že jej dosud lidská mysl za tisíciletí, co člověk šachy hraje, nedokázala všechny objevit a využít.

Je nutno podotknout, že i náš trojrozměrný vesmír má svá omezení, ale změnou pohledu viz pravidlo č. 1, můžeme změnit hru z dámy na šachy, což nám přinese nejen více požitku ze hry, ale přiblížíme se tak více i tvůrčímu plánu stvoření. Je také pravda, že se můžeme zabývat hrou v dámu tak intenzivně a dlouho, až se staneme třeba mistry světa v této hře.

Pravdou je, že i když hrajeme dámu, můžeme využívat svoje tvůrčí schopnosti v rámci daných pravidel, dokud se nám hra neomrzí, proto tato omezení nazýváme tvořivá, na rozdíl od omezení, která nám brání plně využívat svůj tvůrčí potenciál. Těmito omezeními jsou negativní představy a emoce, které brání proudění energie a ztěžují nám, případně znemožňují jakoukoliv „hru“.

Žádné komentáře
 
Obrázky a texty si můžete zcela zdarma stáhnout a uložit do svého počítače, nebo vytisknout. Nemohou však být bez souhlasu autora předmětem dalších komerčních aktivit. ©2008 Luboš Valiček